בטוח ששמעתם על מיץ גזר….. ועכשיו:נסו מיץ גזר: מה לאכול למניעת שומן בטני?שומן המתרכז בבטן קשור בסיכונים בריאותיים כמו יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה ומחלות לב. איך להיפטר מהחומרים הרעילים שמייצר השומן הבטני? הסוד מתחיל בצלחת שלכםמחקר אמריקאי קובעי כי כמחצית מהנשים וכ-70% מהגברים במדינה מרחיבים את המותניים וצוברים שומן בטני אחרי גיל .50

במחקר, שהתקיים במרכז הרפואי בוסטון בשיתוף אוניברסיטת בוסטון והמכון לחקר הלב בפרמינגהם שבמסצ’וסטס, נמצא קשר בולט בין השמנה שבה השומן מרוכז בבטן לבין שכיחות גבוהה יותר של תחלואה ומוות מסיבות שונות.

במחקר השתתפו 3,086 נבדקים בריאים בני 50 בממוצע, מחולקים כמעט שווה בשווה בין גברים ונשים. בעזרת סריקות ממוחשבות של כמות השומן בגוף ופיזורו, נמצא שנבדקים עם ריכוז שומן בבטן נטו לפתח יתר לחץ דם, רמות מוגברות של כולסטרול ושומנים בדם, מחלות לב וכלי דם וכן מחלות ממאירות. גם שכיחות התמותה בקרבם הייתה גבוהה יותר.

למעשה, שומן המצטבר בבטן הופך להיות דלקתי ורעיל. הוא שולח חומרים רעילים לגוף, שמגבירים תהליכים דלקתיים, שמשבשים את האיזון ההורמונלי ומגבירים תחלואה ותמותה.

כדי להתמודד עם שומן בטני, מומלץ לפעול כמו הכנרת. כן, מתברר כי בימה גדלו במשך תקופה אצות רבות וחומרים שאינם ראויים לשתייה. עקב הממצאים, מומחים הוסיפו לכנרת דגים שניזונים מאותן אצות והם ניקו את הכנרת והשביחו את איכות המים.

באותה שיטה, כדי לנקות את החומרים הרעילים שמייצר השומן הבטני, בחרו במזונות שמפחיתים דלקת ומפחיתים ייצור שומן בטני, ותפחיתו את האיום. מה למשל?

שתו כוס מיץ גזר או כוס מיץ ירקות מדי יום, ואכלו לפחות 6 ירקות ביום.
אכלו במהלך השבוע 2־3 דגים עשירים באומגה ,3 עם עדיפות לפורל, בורי בריכה וסלמון.

אכלו חלבונים (עוף, הודו, דג, בקר רזה, גבינות לבנות עד 5%) בשלוש ארוחות עיקריות ביום.

אכלו 3 פירות ביום בין הארוחות; אכלו בארוחות ביניים בנוסף לפרי – אגוזים, שקדים וגרעינים ללא מלח מדי יום.

בדקו שאתם צורכים כמות נאותה של סידן: 1,000 מ”ג ליום עד גיל 1,200 .50 מ”ג ליום אחרי גיל 50 בעזרת מוצרי חלב עד 5% או מוצרי סויה.

קטגוריות: טיפים
share

השאר תגובה