בשנים האחרונות השקיעו בחברת vital Eco wear סכומי כסף גדולים במחקר וביישום טכנולוגיה אוורירית ומתקדמת בתחום הביגוד הספורטיבי. במהלך העשור האחרון מושקים באופן תדיר דגמים חדשים של בגדים בטכנולוגיות אלו, המיוצרים מערבוב בדים איכותיים ודקים, מבמבוק או מכותנה ובתפירה שטוחה לנידוף ולייבוש מהיר של הזיעה. בגדים אלה מספקים נוחות, גמישות והגנה מקרני השמש, תוך שימת דגש על עיצוב אופנתי ונעימות מקסימלית.

בגדי ריצה: גמישות, הגנה ועיצוב אופנתי
מה בין ריצה ובגדים?
מחקרי השנים האחרונות מצביעים על קשר הדוק בין פעילות ספורטיבית בכלל וריצה בפרט ובין שיפור הכושר הגופני, חיוניות, מצב רוח ובריאות טובה. כמובן שזה בתנאי שהפעילות נעשית בצורה מבוקרת ונכונה. הריצה היא צורת התנועה המהירה ביותר עם הרגליים. לפי ההגדרה הספורטיבית, ההבדל בין ריצה והליכה הוא שבריצה יש נקודת זמן בה כל הרגליים כלל לא נוגעות בקרקע, בעוד שבהליכה לפחות רגל אחת נוגעת בקרקע בכל רגע נתון.
מקובל לחלק את הריצות לסוגים שונים לפי מרחקים, כשהמשמעות היא, למעשה, סוג המאמץ המופעל בעת הריצה. בנקודה זו חשוב לציין כי קיימת חשיבות עליונה לשימוש בטכנולוגיה אוורירית.
הריצה היא ענף פופולארי, שאפשר לבצעו בצורות מגוונות ושונות, כמו למשל בבית על ההליכון, על חוף הים, בשטח, בפארק או על המסילה בחדר הכושר. מספר האנשים שרצים בישראל עולה בהתמדה משנה לשנה, אך מעבר לצו הבריאותי שבריצה וכדי להפיק ממנה את מלוא הפוטנציאל, יש ליצור את התנאים שיאפשרו לנו להתאמן ולהרגיש בנוח בלי לחוש אי נוחות. למשל : זיעה שלא מתנדפת, כתמי זיעה מכוערים, שפשופים או רגישויות שונות – דבר המגביל ופוגם בתוצאה ובהנאתנו הספורטיבית.
בגדים בטכנולוגיה אוורירית – ריצה, בריאות וטרנד
ריצה היא פעילות תנועתית המעלה במהירות את קצב הנשימה וגורמת להזעה מוגברת. לכן, חשוב במהלכה ללבוש בגד שיאפשר לזיעה להתנדף בקלות. בגדים בטכנולוגיה האוורירית מספקים מגוון פתרונות יצירתיים כדי לתת מענה לבעיה.
בגדים בטכנולוגיה זו עשויים מבדים מונעי זיעה המתייבשים במהירות ומסייעים לנדף את חום הגוף על ידי “הסעת” הנוזלים והזיעה מחוץ לבגד. כך גם נשמרת טמפרטורת גוף אחידה לאורך הפעילות. הבד מספק גם נוחות וגמישות של טווחי תנועה גדולים ומשוחררים בדיוק במקומות הנכונים, זאת כדי למנוע שפשופים, ריחות לא נעימים
והצטברות של זיעה.
בגדים מנדפי זיעה: נוחים ונעימים יותר
יתרונות נוספים לבגדים בטכנולוגיה האוורירית הם תפירה שטוחה, המסייעת גם היא במניעת שפשופים, הגנה גבוהה מקרני השמש ונזקיה, צבעים עמידים שאינם דוהים בכביסות מרובות ואף החזרת אור בחלק מהבגדים, כדי לסייע לרצים בלילה. חומרי הבד עצמם עשויים מחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה, התורמים גם הם לבריאות הגוף (חומרים סינתטיים, כידוע, מהווים סכנה במישורים רבים).
כיום אפשר למצוא סטים שלמים של בגדים המיוצרים בטכנולוגיה אוורירית. החל מבנדנה לראש ,דרך בגדי ריצה וכלה בנעליים. בעיצוב הביגוד משלבות החברות הן איכות ,הן נוחות והן מראה טרנדי ואופנתי. תוכלו למצוא בגדי ספורט במגוון הולך וגובר של חידושים, כמו למשל לבוש מקצועי וממותג, גזרות צמודות, עיצובים מיוחדים לנשים ולגברים, רצועות רשת לאוורור מקסימלי, מרחב תנועה, כיסים נסתרים, גופיה הכוללת חזייה פנימית עם רצועות מתכווננות לתמיכה מוגברת בזמן פעילות גופנית, חזיות ספורט ועוד.
את בגדי הריצה בטכנולוגיה אוורירית ניתן למצוא בכל רחבי הארץ ברשתות הספורט השונות או בשיווק ישיר באתרי האינטרנט
קטגוריות: טיפים
share

השאר תגובה